O nás
Akreditované kurzy Montessori – pořádáme u nás i u vás

Akreditované kurzy Montessori – pořádáme u nás i u vás

Kurz Montessori principy v péči o seniory a osoby s demencí je od roku 2016 akreditován u Ministerstva práce a sociálních věcí. Číslo akreditace MPSV ČR udělené vzdělávacímu programu: A2023/1491-SP/PC/PP/VP.

Druh: základní   Forma: prezenční Rozsah: 8 vyučovacích hodin

Akreditované lektorky: Mgr. Jaroslava Švarcbachová, Mgr. Jana Návarová, Mgr. Kateřina Lacko

Kurz seznamuje s filozofií Marie Montessori a její adaptací pro přímou péči o seniory a osoby s Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence. Učí rodinné i profesionální pečující principy, na kterých je postavena komunikace, způsob posilování úkonů soběstačnosti, zapojování do denních činností a také jak vytvářet prostředí, kde je o seniory pečováno důstojně a s respektem.

Garantem a tvůrcem programu je Mgr. Jarka Švarcbachová, zakladatelka odlehčovací sociální služby Centrum Seňorina v Praze (2015). Věnuje se řadu let podpoře pečujících o blízké s Alzheimerovou nemocí a jinými typy demence. Pod hlavičkou sekce Seňorina pro pečující zpovídá odborníky v podcastu Aloisovy otázky, společně s Alzheimer nadačním fondem organizuje poradnu Alzheimer Café a realizuje osvětové besedy po celé ČR. (Např. k filmu Tancuj Matyldo nebo v rámci projektu Všechno je normální).

Inspirovala se mj. učením psychologa Camerona Campa, PhD. (USA) a rozpracovanou metodikou Dementiability gerontoložky Gail Elliot (Kanada).

Termíny otevřených kurzů vyhlašujeme několikrát do roka, konají se většinou v Paláci Ymca v Praze. Detaily nejbližšího kurzu obsahuje vždy první příspěvek na našem webu. Nejbližší termín 16. 4. 2024 Palác Ymca, Na Poříčí 12, Praha 1, 5. patro.

Na základě poptávky připravíme také kurz „na klíč“ ve vašem zařízení. Naše lektorka přijede k vám a ve stejném rozsahu a obsahu vyškolí vaše zaměstnance přímo ve vašich prostorech.

Přihlášky a dotazy ke kurzu posílejte na email kurz@montessopriproseniory.cz

Fakturační údaje:

Seňorina s.r.o., Poustka 180, Kostelec nad Černými lesy, 281 63

IČ: 24714917, č. účtu: č. ú. 2600790156 / 2010